Багато разів бачили, ще більше чули, але так і не наважуєтесь зіграти в пейнтбол? Можливо, нам вдасться переконати вас спробувати, адже всі натаскані профі теж колись були новаками.
Отже, спочатку найголовніше, про те, як грати в пейнтбол.
Як поводитись на пейнтбольному майданчику?
- В ЖОДНОМУ РАЗІ не можна знімати захисну маску на ігровому полі і без команди інструктора.
- В ЖОДНОМУ РАЗІ не можна направляти маркер (ігрову гвинтівку) на людину поза грою, навіть, якщо він не заряджений.
- Вийти з ігрового поля можна лише після того, як ви поставили маркер на запобіжник і встановили в стовбур «заглушки».
- Поза грою «заглушка» повинна бути на стовбурі маркера! Знімати заглушку можна лише за командою інструктора.
- Заборонено стріляти в суперника з відстані менше 5 метрів.
- Заборонено піднімати уцілілі кулі з землі.
- Заборонено використовувати маркер поза ігровим майданчиком.
- Виходити на ігрове поле можна лише після команди інструктора.
Тепер, коли ми озвучили основні правила пейнтболу, час розібратись в нюансах.
Чого чекати новачку під час гри в пейнтбол?
Запам'ятайте найголовніше: якщо новачок почувається ніяково на майданчику, це нормально. Можливо, в першу гру вам навіть не вдасться ні в кого влучити, але, запевняємо, точно буде весело.
Важливо зорієнтуватись в ситуації і діяти. Гра в пейнтбол дуже динамічна і вимагає багато руху. Не розраховуйте відсидітись в укритті, якщо це ваша єдина стратегія, то можливо не варто і починати?
Не соромтесь, сказати напарникам, що граєте вперше. Вони, по можливості, прикриють вас і зорієнтують в ситуації.
Головні правила пейнтболу для новачків – це залишитися «живим» якомога довше і завоювати найбільше ворожої території. Тому не стійте надто довго на відкритому просторі. Якщо поблизу немає укриттів, то не стійте прямо, пригніться, пересувайтеся на злегка зігнутих ногах. Намагайтеся прийняти таке положення, щоб більша частина вашого корпусу була прикрита.
Крім того, намагайтесь «не світитись» в укриттях, якщо положення дозволяє обстежити територію не висовуючись, робіть це, якщо ні, відкривайтесь на максимально короткий термін.
Як проходить гра в пейнтбол?
Ви приїжджаєте на місце, знайомитесь з вашим персональним інструктором та заповнюєте анкету безпеки. Важливо! Гравці в стані алкогольного або будь-якого іншого сп'яніння до гри не допускаються.
Після того, як всі технічні моменти залагоджені, вам видають екіпірування. Про нього ми поговоримо трохи пізніше.
Далі проводиться інструктаж з техніки безпеки та правил гри в пейнтбол. В середньому він займає 20 хвилин. Важливо! Інструктаж проходять всі, навіть, ті у кого за плечима 50 успішних ігор на пейнтбольному майданчику. Інструктаж завжди проводиться повністю, саме тому, якщо ви запізнитесь він займе частину часу відведеного на гру.
Після того, як інструктор озвучить всі правила техніки безпеки та відповість на ваші запитання, вам видадуть маркери та кулі і ви зможете спробувати свої сили в пристрілювальній зоні.
Гра в пейнтбол проводиться в кілька раундів по 10-15 хвилин кожен. Між раундами є пауза в 10-15 хвилин, за які ви зможете перепочити, обговорити подальшу тактику, пофотографуватись, випити води і т.д. За одну гру може проводитись від 10 до 12 раундів. Загалом гра триває до 4 годин.
Після закінчення гри ви організовано йдете з інструктором, здаєте маркери, маски, камуфляж та розписуєтесь у відомості. Якщо щось з екіпірування було втрачено або зламано, вам доведеться відшкодувати вартість, тому поводьтесь акуратно з костюмом та маркером.
Що робити, якщо у вас влучили?
За правилами пейнтболу, якщо у вас влучили – ви автоматично вибуваєте з гри. Якщо ви не впевнені чи у вас влучили, знайдіть укриття та перевірте сліди фарби на одязі, спитайте про це у напарника або покличте суддю.
Для тих, хто боїться пейнтбольних куль
В більшості випадків основною причиною, чому новачки бояться грати в пейнтбол, є страх, що пейнтбольні кулі боляче б'ють та можуть травмувати. По-перше, кулі для гри, виготовлені з желатину, який легко руйнується навіть при несильному ударі. По-друге, захисні жилети добре захищають від ударів куль, а враховуючи, що стріляти можна з відстані не менше 5 метрів, при потраплянні ви відчуєте скоріше поштовх.
Чи змивається фарба?
Для пейнтбольних куль використовується водорозчинна фарба, яка легко витирається навіть звичайною ганчіркою. Якщо фарба потрапила на одяг, що був під камуфляжем, рекомендуємо випрати його одразу по приїзді додому.
Як краще одягатися на гру в пейнтбол?
Оптимальним варіантом буде просторий, старий одяг: легка сорочка з довгими рукавами та вільні штани. Взуття теж має бути зручним: не тиснути і не натирати. Для гри в пейнтбол краще одягатися шарами. Якщо під камуфляж ви надягнете лише одну тоненьку футболку з коротким рукавом, то синці від попадання куль вам будуть забезпечені.
Візьміть з собою запасну футболку, щоб можна було перевдягнутись після гри. Обов'язково візьміть ремінь для камуфляжних штанів, що видаються в прокат. Для додаткового захисту голови можна взяти просту вовняну зимову шапочку або бейсболку. Про всяк випадок захопіть ганчірку або туалетний папір для стирання фарби з форми і маркера.
Не можна вдягати на пейнтбол: взуття на підборах, короткі шорти або спідницю, майки або футболки, тісні джинси. В загальному одяг не має обмежувати рухи.
Що вам видадуть в пейнтбольному клубі?
У прокат вам видадуть зброю-маркер, маску, камуфляжний костюм, рукавички, шолом та захисні окуляри. Камуфляжний костюм для гри одягається поверх того одягу, в якому ви приїдете грати.
Отже, ви ознайомились з уміма фактами та вирішили організувати для себе і друзів гру в пейнтбол у Львові. Що далі? Обрати один з професійних клубів, не так вже й просто. А чому варто довірити організацію вашого відпочинку клубу «Б3»? Ось декілька причин: єдиний у місті закритий майданчик для гри і найбільший відкритий майданчик площею 30 000 м. кв., якісне спорядження та професійні інструктори. Приходьте і насолоджуйтесь грою. Ми впевнені, що вам сподобається.