Про пейнтбол можна говорити багато. Пейнтбол – це чудовий спосіб скинути напругу після важкого робочого тижня, це легальна можливість для дорослих згадати дитинство і пограти у «войнушку», зрештою, це непоганий варіант для корпоративного відпочинку, де ти можеш відігратися на шефові без жодних наслідків для кар'єри.
Що таке пейнтбол? Це спорт і чудова гра. Основне завдання гри – «вивести з ладу» якнайбільше суперників. В якості зброї застосовуються маркери – пневматичні рушниці, заряджені кульками з фарбою. Гравець вибуває з змагання при прямому попаданні кульки.
Як грати в пейнтбол?
Стратегій та сценаріїв гри існує безліч, все залежить від кількості гравців і вашої фантазії. Найпопулярніші сценарії: «Стінка на стінку», «Центральний прапор», «Два прапори», «Прапор на дорозі», «Кожен сам за себе», «Один на один». Загалом принцип пейнтболу зводиться до простого правила: «влуч у супротивника до того, як він влучив у тебе». Можна передивитись безліч відео, де детально розповідається про найбільш вдалі техніки «бою», але по-справжньому навчитись грати можна лише на полі. Тому радимо, знайти хороший пейнтбольний клуб, взяти друзів і від душі попрактикуватись.
Види пейнтболу
Виділяють кілька видів пейнтболу. Розподіл відбувається залежно від підготовки гравців, сценарію та відмінностей у правилах ведення змагання.
Спортивний пейнтбол – це спорт в чистому вигляді, аж до проведення міжнародних змагань. Цей вид має найбільш жорсткі правила і вимагає від гравців чималої фізичної підготовки.
Ігровий (сюди також відносять тактичний та лісовий) – найбільш кінематографічний вид пейнтболу, оскільки організовується на відкритому просторі: в лісі, на покинутих будівельних майданчиках, в дитячих таборах, занедбаних військових частинах, в межах міста і за його межами. Такий вид гри дає значно більший простір для реалізації сценаріїв, правила тут м'якші і від учасника не вимагається бути спортсменом, достатньо спритності та швидкості. До того ж для створення максимальної атмосфери пейнтбольні клуби часто застосовують піротехніку.
Корпоративний або прокатний – це якраз хороший варіант для відпочинку колективу або компанії друзів, які лише хочуть спробувати свої сили в пейнтболі. Ігри проводяться на спеціально обладнаних майданчиках Рaintball Сlub Б3.
Правила гри в пейнтбол
Як і будь-яка гра, пейнтбол має свої правила, які застосовуються і в спортивному, і в тактичному варіанті змагань.
- Непорушне правило – на поле можна виходити лише в спеціальній екіпіровці: шлем та маска, камуфляж, рукавички та бутси.
- Ні за яких умов не можна знімати маску під час гри.
- Гравець вибуває зі змагання при попаданні в цього кулі з фарбою.
- Забороняється стріляти в супротивника впритул.
- Не можна повторно використовувати кульки з фарбою, які не розірвалися під час пострілу (окрім всього іншого, так ви ризикуєте попсувати «легальні» патрони).
- Будь-які суперечливі ситуації на майданчику вирішує суддя.
Як бачите правил не надто багато і більшість з них спрямовані на забезпечення вашої безпеки під час гри, тобто в ваших інтересах їх дотримуватись.
Пейнтбол вже багато років набирає популярність, тому, якщо ви захочете приєднатись до клубу фанатів цього спорту, проблема з пошуком майданчика та екіпіровки навряд чи виникне. В нашій країні доволі багато професійних пейнтбольних клубів. Зокрема, у Львові свої послуги пропонує Клуб Б3. Він єдиний у місті має закритий майданчик для гри і найбільший відкритий майданчик площею 30 000 м. кв. Приходьте і насолоджуйтесь грою. Ми впевнені, що вам сподобається.